654V10004I3T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Abracon LLC
Raltron Electronics
ECS Inc.
In Stock: 976
Aker Technology Corp
SiTime
In Stock: 26
SiTime
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 320
Suntsu Electronics, Inc.
In Stock: 320
Renesas Electronics Corporation
Image for 654V10004I3T is not available
654V10004I3T
DigiKey Part Number
654V10004I3T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
654V10004I3T
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±30ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
65mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (5x3.2)
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
22mA