S5A3303-100.000-L-X-R
DigiKey Part Number
2754-S5A3303-100.000-L-X-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S5A3303-100.000-L-X-R
Description
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
S5A3303-100.000-L-X-R Models
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±30ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
20mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
6-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)