RWR82S6810BMRSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
681 Ohms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR82S6810BMRSL
DigiKey Part Number
RWR82S6810BMRSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82S6810BMRSL
Description
RES 681 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR82S6810BMRSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
M (1%)