RWR82S6810BMBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
681 Ohms ±0.1% 1.5W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant Wirewound
RWR82S6810BMBSL
DigiKey Part Number
RWR82S6810BMBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RWR82S6810BMBSL
Description
RES 681 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RWR82S6810BMBSL Models
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Failure Rate
M (1%)