FN3256H-80-35
DigiKey Part Number
817-1367-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3256H-80-35
Description
LINE FILTER 480VAC 80A CHASS MNT
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Wye) EMC/EMI Line Filter 80 A 480V DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Current
80 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
480V
300 V