IDSS-05-S-10.00
DigiKey Part Number
IDSS-05-S-10.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-05-S-10.00
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.833' (254.00mm, 10.00")
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSS-05-S-10.00 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")