IDSS-05-S-05.75-T-ST4
DigiKey Part Number
SAM8931-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-05-S-05.75-T-ST4
Description
CABLE ASSEM 5POS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.479' (146.05mm, 5.75")
EDA/CAD Models
IDSS-05-S-05.75-T-ST4 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
0.479' (146.05mm, 5.75")