EEE-FK1C471AV is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 293
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 19 768
Datasheet
In Stock: 5 874
In Stock: 897
In Stock: 673
In Stock: 59
In Stock: 970
470 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 160mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C