GCM32E5C3A123FX01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCM32E5C3A123FX01L |
Description | CAP CER 0.012UF 1KV C0G/NP0 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 23 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.012 µF ±1% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GCM32E5C3A123FX01L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±1% | Thickness (Max) 0.104" (2.65mm) |