0039000219-11-A2
DigiKey Part Number
0039000219-11-A2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0039000219-11-A2
Description
11" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
Customer Reference
Detailed Description
Orange 22 AWG Jumper Lead Pin to Cable (Round) Gold 11.0" (279.4mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Contact Finish
Gold
Series
Color
Orange
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
11.0" (279.4mm)
Alternate Color
11" PRE-CRIMP A2016 BLACK
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2016 BLUE
In-Stock: 0
11" PRE-CRIMP A2016 BROWN
11" PRE-CRIMP A2016 GREEN
11" PRE-CRIMP A2016 RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
3" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
4" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
5" PRE-CRIMP A2016 ORANGE
6" PRE-CRIMP A2016 ORANGE