MS381-10F-NS
DigiKey Part Number
2333-MS381-10F-NS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS381-10F-NS
Description
38.1X25.3X3MM RF FRAME
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Frame 0.996" (25.30mm) X 1.500" (38.10mm) Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MS381-10F-NS Models
Category
Type
Frame
Manufacturer
Masach Tech Ltd.
Height - Overall
0.118" (3.00mm)
Series
Length - Overall
1.500" (38.10mm)
Packaging
Tray
Width - Overall
0.996" (25.30mm)