MA01R060HAYBR600 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MA01R060HAYBR600 |
Description | CONN RIGID SIDE R/A 60 POS |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 60 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount, Right Angle Gold |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MA01R060HAYBR600 Models |
Category | Number of Rows 2 |
Manufacturer JAE Electronics | Mounting Type Surface Mount, Right Angle |
Series | Features Board Guide |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm) |
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts | Height Above Board 0.260" (6.60mm) |
Number of Positions 60 | Base Product Number |
Pitch 0.025" (0.64mm) |