MDM-25SSB
MDM-25SSB
MDM-25SSB
DigiKey Part Number
1003-1133-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-25SSB
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS PNL MNT
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C