MDM-21SSB
MDM-21SSB
MDM-21SSB
DigiKey Part Number
1003-1286-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM-21SSB
Description
CONN MICRO-D RCPT 21POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Number of Rows
2
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C