IPD30N10S3L34ATMA1
DigiKey Part Number
IPD30N10S3L34ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
IPD30N10S3L34ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
IPD30N10S3L34ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IPD30N10S3L34ATMA1
Description
MOSFET N-CH 100V 30A TO252-3
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 100 V 30A (Tc) 57W (Tc) Surface Mount PG-TO252-3-11
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
31 nC @ 10 V
Mfr
Vgs (Max)
±20V
Series
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1976 pF @ 25 V
Power Dissipation (Max)
57W (Tc)
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
FET Type
Grade
Automotive
Technology
Qualification
AEC-Q101
Drain to Source Voltage (Vdss)
100 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C