1551USB3GY
1551USB3GY
1551USB3GY
DigiKey Part Number
HM1466-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1551USB3GY
Description
BOX ABS GRAY 2.56"L X 1.18"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Gray Hand Held, Split Sides 2.559" L x 1.181" W (65.00mm x 30.00mm) X 0.610" (15.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1551USB3GY Models
Category
Design
Hand Held, Split Sides
Mfr
Material
Series
Color
Gray
Packaging
Bag
Thickness
0.067" (1.70mm)
Part Status
Active
Features
PCB Supports
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
2.559" L x 1.181" W (65.00mm x 30.00mm)
Material Flammability Rating
UL94 HB
Height
0.610" (15.50mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Area (L x W)
3.02in² (19.5cm²)