E26RB-FS500-N
DigiKey Part Number
2632-E26RB-FS500-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E26RB-FS500-N
Description
2.6" TFT VA MCU RGB SPI 320X432
Customer Reference
Detailed Description
Non-Touch Graphic LCD Display Module Transflective Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel, 24-Bit (RGB), SPI 2.6" (66.04mm) 320 x 432
Category
Diagonal Screen Size
2.6" (66.04mm)
Manufacturer
Focus LCDs
Viewing Area
39.84mm W x 53.78mm H