GNR30ACZH
DigiKey Part Number
966-GNR30ACZH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GNR30ACZH
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-660V
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GNR30ACZH Models
Category
Voltage - Input
180 ~ 280VAC
Mfr
Voltage - Load
48 V ~ 660 V
Series
Load Current
30 A
Packaging
Box
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C