CMR03F181JOAM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
180 pF Mica Capacitor 100 V Radial
CMR03F181JOAM
DigiKey Part Number
CMR03F181JOAM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03F181JOAM
Description
CAP MICA 180PF 100V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
180 pF
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.272" L x 0.181" W (6.90mm x 4.60mm)
Voltage - Rated
100 V
Height - Seated (Max)
0.240" (6.10mm)