CMR03E680GOCP is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
68 pF Mica Capacitor 300 V Radial
CMR03E680GOCP
DigiKey Part Number
CMR03E680GOCP-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMR03E680GOCP
Description
CAP MICA 68PF 300V RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Spacing
0.118" (3.00mm)
Capacitance
68 pF
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.272" L x 0.142" W (6.90mm x 3.60mm)
Voltage - Rated
300 V
Height - Seated (Max)
0.209" (5.30mm)