SQP500JB-24R is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 97
Datasheet
24 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Cement
SQP500JB-24R
DigiKey Part Number
24W-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SQP500JB-24R
Description
RES 24 OHM 5% 5W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
SQP500JB-24R Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.374" x 0.354" Rectangular x 0.866" L (9.50mm x 9.00mm x 22.00mm)