RT0805CRE0764R9L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Panasonic Industry
Vishay
Vishay Dale Thin Film
Vishay Dale Thin Film
Susumu
Susumu
TE Connectivity Passive Product
Similar
Stackpole Electronics Inc
64.9 Ohms ±0.25% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thin Film
RT0805CRE0764R9L
DigiKey Part Number
RT0805CRE0764R9L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT0805CRE0764R9L
Description
RES SMD 64.9 OHM 0.25% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RT0805CRE0764R9L Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)