RC1210JR-079M1L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
9.1 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC1210JR-079M1L
DigiKey Part Number
RC1210JR-079M1L-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RC1210JR-079M1L
Description
RES 9.1M OHM 5% 1/2W 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RC1210JR-079M1L Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)