MFR-50FRE52-110R
DigiKey Part Number
MFR-50FRE52-110R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MFR-50FRE52-110R
Description
RES 110 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
110 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)