KNP100JR-52-12R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 26 331
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
12 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
KNP100JR-52-12R
DigiKey Part Number
12ACTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KNP100JR-52-12R
Description
RES 12 OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KNP100JR-52-12R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)