CS1206KKX7RCBB681
DigiKey Part Number
13-CS1206KKX7RCBB681TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CS1206KKX7RCBB681CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CS1206KKX7RCBB681DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CS1206KKX7RCBB681
Description
CAP CER 680PF 1KV X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CS1206KKX7RCBB681 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)