AF0201JR-0730RL is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 5 344
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
30 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
AF0201JR-0730RL
DigiKey Part Number
13-AF0201JR-0730RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-AF0201JR-0730RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-AF0201JR-0730RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AF0201JR-0730RL
Description
RES SMD 30 OHM 5% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
AF0201JR-0730RL Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)