MMA02040C4700FM300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay
In Stock: 24 519
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
470 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF Assembly Video
Resistors: Vishay MELF Resistors Take on Thin &Thick Film Technologies in Head to Head Competition
MMA02040C4700FM300
DigiKey Part Number
MMA02040C4700FM300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C4700FM300
Description
RES 470 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMA02040C4700FM300 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0204
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)