MMA02040C4222DB000 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
42.2 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMA02040C4222DB000
DigiKey Part Number
749-MMA02040C4222DB000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C4222DB000
Description
MMA 0204-50 0.5% B0 42K2
Detailed Description
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)