T54EE157M030EZS075 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Polytech
In Stock: 805
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Polytech
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 800
150 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 30 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm @ 100kHz
T54EE157M030EZS075
DigiKey Part Number
3581-T54EE157M030EZS075TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T54EE157M030EZS075
Description
CAP TANT POLY 150UF 30V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
150 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
EE
Voltage - Rated
30 V
Ratings
COTS
Type
Molded
Features
High Reliability
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm @ 100kHz