RLR07C2003FSBSL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 370
Parametric Equivalent
In Stock: 150
Parametric Equivalent
200 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Military, Moisture Resistant, Weldable Metal Film
RLR07C2003FSBSL
DigiKey Part Number
RLR07C2003FSBSL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLR07C2003FSBSL
Description
RES 200K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RLR07C2003FSBSL Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.090" Dia x 0.250" L (2.29mm x 6.35mm)
Failure Rate
S (0.001%)