SN74LVC2G14DBVR is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 41 223
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 6 298
Datasheet
Upgrade
Nexperia USA Inc.
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Inverter IC 2 Channel Schmitt Trigger SOT-23-6
SN74LVC2G14DBVR
DigiKey Part Number
296-13010-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-13010-1-ND - Cut Tape (CT)
296-13010-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN74LVC2G14DBVR
Description
IC INVERTER 2CH 2-INP SOT23-6
Detailed Description
EDA/CAD Models
SN74LVC2G14DBVR Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current - Quiescent (Max)
10 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Input Logic Level - Low
0.3V ~ 1.4V
Input Logic Level - High
1.4V ~ 3.7V
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.7ns @ 5V, 50pF
Logic Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier Device Package
SOT-23-6
Features
Schmitt Trigger
Package / Case
SOT-23-6
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V