RT8522-10-6M0
DigiKey Part Number
817-2275-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8522-10-6M0
Description
CMC 6MH 10A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 10A DCR 16mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
16mOhm (Typ)
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - DC
425V
Series
Voltage Rating - AC
300V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
1.693" L x 1.260" W (43.00mm x 32.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
1.732" (44.00mm)
Inductance @ Frequency
6 mH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
10A