RLP73N2AR13FTDF | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLP73N2AR13FTDF |
Description | RES 0.13 OHM 1% 1/4W 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 130 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RLP73N2AR13FTDF Models |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±300ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm) |