RLP73N2AR13FTDF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
130 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Current Sense Thick Film
RLP73N2AR13FTDF
DigiKey Part Number
A109599CT-ND - Cut Tape (CT)
A109599DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RLP73N2AR13FTDF
Description
RES 0.13 OHM 1% 1/4W 0805
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RLP73N2AR13FTDF Models
Category
Features
Current Sense
Mfr
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)