C10230RGL
DigiKey Part Number
C10230RGL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C10230RGL
Description
RES 230 OHM 2% 10W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
230 Ohms ±2% 10W Through Hole Resistor Axial Wirewound
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±90ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.335" Dia x 1.500" L (8.50mm x 38.10mm)