ANT-433-HETH
DigiKey Part Number
ANT-433-HETH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-HETH
Description
RF ANT 433MHZ HELICAL SLD TH
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Helical Solder Through Hole
EDA/CAD Models
ANT-433-HETH Models
Category
Antenna Type
Helical
VSWR
2
Gain
1.9dBi
Termination
Solder
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.350" (8.89mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Frequency Range
418MHz ~ 458MHz