ANT-433-CW-HWR-RPS is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 82
Datasheet
Similar
Taoglas Limited
In Stock: 0
Datasheet
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Tilt RP-SMA Male Connector Mount
ANT-433-CW-HWR-RPS
DigiKey Part Number
ANT-433-CW-HWR-RPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-CW-HWR-RPS
Description
RF ANT 433MHZ WHIP TILT RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ANT-433-CW-HWR-RPS Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
1.1dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.591" (142.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
418MHz ~ 448MHz