ANT-2.4-CW-HWR-RPS
DigiKey Part Number
ANT-2.4-CW-HWR-RPS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-CW-HWR-RPS
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT RP-SMA
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Tilt RP-SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Number of Bands
1
Series
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
3.2dBi
Part Status
Active
Termination
RP-SMA Male
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
5.591" (142.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.3GHz ~ 2.6GHz