SPM7054VC-6R8M-D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPM7054VC-6R8M-D |
Description | FIXED IND 6.8UH 7.5A 24 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 30 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 7.5 A 24mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPM7054VC-6R8M-D Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 24mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package 7054 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.213" (5.40mm) |
Current - Saturation (Isat) 15.5A | Base Product Number |