SPM7054VC-330M-D
DigiKey Part Number
445-SPM7054VC-330M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM7054VC-330M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM7054VC-330M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM7054VC-330M-D
Description
FIXED IND 33UH 3.3A 116 MOHM SMD
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 116mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM7054VC-330M-D Models
DC Resistance (DCR)
116mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance
Supplier Device Package
7054
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.295" L x 0.276" W (7.50mm x 7.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)
Current - Saturation (Isat)
5.1A