SPM6545VT-100M-D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPM6545VT-100M-D |
Description | FIXED IND 10UH 4.3A 52.3 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.3 A 52.3mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPM6545VT-100M-D Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 52.3mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Supplier Device Package 6545 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm) |
Current - Saturation (Isat) 7.1A | Base Product Number |