SPM6545VT-100M-D
DigiKey Part Number
445-SPM6545VT-100M-DTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-SPM6545VT-100M-DCT-ND - Cut Tape (CT)
445-SPM6545VT-100M-DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM6545VT-100M-D
Description
FIXED IND 10UH 4.3A 52.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 4.3 A 52.3mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM6545VT-100M-D Models
DC Resistance (DCR)
52.3mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance
Supplier Device Package
6545
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.256" W (7.00mm x 6.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)
Current - Saturation (Isat)
7.1A