SPM12565VT-150M-D
DigiKey Part Number
445-181901-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181901-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181901-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM12565VT-150M-D
Description
FIXED IND 15UH 8.5A 20.9 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 8.5 A 20.9mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SPM12565VT-150M-D Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
20.9mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
1256
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.512" L x 0.492" W (13.00mm x 12.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Current - Saturation (Isat)
10.6A