CGA3E2X8R2A103M080AA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E2X8R2A103M080AA |
Description | CAP CER 10000PF 100V X8R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA3E2X8R2A103M080AA Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features High Temperature |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |