CGA3E2NP02A040C080AA
DigiKey Part Number
445-12370-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12370-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12370-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2NP02A040C080AA
Description
CAP CER 4PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2NP02A040C080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)