ACM2012-121-2P-T002
DigiKey Part Number
445-2208-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2208-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2208-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2012-121-2P-T002
Description
CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 120 Ohms @ 100 MHz 370mA DCR 220mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM2012-121-2P-T002 Models
Category
Current Rating (Max)
370mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
220mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz