S22P025S05 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Tamura
In Stock: 0
Datasheet
Current Sensor 25A 1 Channel Hall Effect, Closed Loop Bidirectional Module
S22P025S05
DigiKey Part Number
MT7320-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S22P025S05
Description
CURRENT SENSOR HE/CL 25A
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
S22P025S05 Models
Category
Frequency
DC ~ 100kHz
Mfr
Linearity
±0.2%
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
5V
Part Status
Obsolete
Response Time
1µs
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
12.5mA
Sensor Type
Operating Temperature
-10°C ~ 85°C