MMASH32MSC7475KPCA01 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 174 222
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 331 676
Datasheet
In Stock: 178
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
MMASH32MSC7475KPCA01
DigiKey Part Number
587-MMASH32MSC7475KPCA01TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMASH32MSC7475KPCA01
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MMASH32MSC7475KPCA01 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)