TMPF 0703A-1R5MN-ABD
DigiKey Part Number
4816-TMPF0703A-1R5MN-ABDTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-TMPF0703A-1R5MN-ABDCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-TMPF0703A-1R5MN-ABDDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMPF 0703A-1R5MN-ABD
Description
FIXED IND 1.5UH 12A 8.25 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Unshielded Molded Inductor 12 A 8.25mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
25A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
8.25mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)